Perioada de admitere la Colegiul de Inginerie a fost prelungită

 

Printr-un Ordin al Ministerului Educației, Culturii și Cercetării al Republicii Moldova (MECC) din 13.08.2018, a fost aprobată prelungirea perioadei de depunere a dosarelor în cadrul concursului de admitere pentru locurile neacoperite la programe de formare profesională tehnică postsecundară și postsecundară nonterliară până la data de 18 august 2018, cu anunțarea rezultatelor finale până la data de 20 august 2018.

În acest sens, Colegiul de Inginerie din Strășeni, anunță continuarea admiterii la studii  a absolvenților de liceu în baza Diplomei de Bacalaureat sau a Certificatului de studii liceale, a absolvenților școlilor medii generale cu Atestat de studii medii generale și ai școlilor profesionale, cu Certificat de absolvire a școlii profesionale și Atestat de studii medii generale.

Pentru mai multe detalii accesați Rubrica: ADMITERE sau telefonați la numărul 060 286 086.