Elevii și cadrele didactice ale Colegiului de Inginerie din mun. Strășeni au participat la programul de instruire privind Formarea deprinderilor socio-afective specifice secolului 21, în cadrul căruia s-au abordat subiecte de actualitate, precum: Comunicarea asertivă și consum sustenabil; etică profesională, leadeship și lucru în echipă; viață profesională independentă; antreprenoriat.
Cursurile au fost realizate în cadrul progamului „EU Moldova: Comunități locale”, finanțat de UE, Guvernele Germaniei, Austriei, Poloniei și implementat de GIZ, ADA și SFPL în Moldova.
![](https://colegiu-inginerie.md/wp-content/uploads/2023/06/672454756-1.jpg)
![](https://colegiu-inginerie.md/wp-content/uploads/2023/06/672454756-2.jpg)
![](https://colegiu-inginerie.md/wp-content/uploads/2023/06/672454756-3.jpg)